AUTO NA ETHANOL - PŘESTAVBY VOZIDEL NA PALIVO E85

Mají-li auta s motorem na tradiční benzín využívat čistý bioethanol E85, musí být upravena. Specifické chemické vlastnosti paliva E85 způsobují, že oproti normálnímu benzínu potřebuje vůz tohoto paliva asi o 25% více. Když je přídavná řídící jednotka   nainstalována mezi vstřikovací trysky a palubní počítač, zpracovává signály tohoto počítače a udržuje vstřikovače otevřené déle, čímž zajistí odpovídající přítok paliva E85. V nízkých teplotách (obvykle nižší než 13 stupňů Celsia) se alkohol sráží, a to ztěžuje nebo dokonce úplně znemožňuje nastartovat auto. Pro pohodlnou jízdu na palivo E85 ve všech ročních obdobích je proto nutná přídavná řídící jednotka s vhodnými parametry pro studený start,která pracuje s teplotou regulovaným, plně automatickým systémem pro studený start, čímž umožňuje nastartovat auto stejně pohodlně v létě i v zimě.Přídavná jednotka  pro benzín/palivo E85 je naprogramována pomocí externího počítače s aplikací


Jak obecná nastavení, tak všechny parametry související se studeným startem se dají upravovat, což umožňuje, aby byla jednotka nastavena přesně na to konkrétní auto, ve kterém je namontovaná. Automobily vybavené jednotkou ATS mohou do své palivové nádrže kdykoli a bez ohledu na momentální stav nádrže tankovat jak benzín, tak palivo E85. Automatický systém detekce paliva napojený na lambda-sondu v současné době není bezpečným řešením kvůli významnému zpoždění ! Z tohoto důvodu využívá systém manuální přepínač nastavení odpovídajícího režimu pro použité palivo. Aby auto nejelo několik kilometrů ve špatném režimu palivové směsi, po natankování může řidič zvolit, zda chce použít jako palivo benzín nebo ethanol.

 

Přechodem na E85 dochází k výrazně nižším nákladům na provoz vašeho vozidla. Proto doporučujeme instalaci vzduchového filtru s větším průtokem vzduchu např. KW, GREEN a dále pro lepší spalování směsi využití zapalovacích svíček BOSCH platin LPG. Jedná se o investici na dlouhou dobu, cca. 80 – 100 000 km. Není však podmínkou

 

Instalovaná pomocná řídící jednotka poskytuje úplnou flexibilitu a v režimu jízdy na benzín nemá žádný efekt na
původní systém. Jinými slovy, při vypnutí muže být auto poháněno benzínem bez jakýchkoliv nežádoucích účinků.

 

 

 


»

PŘESTAVBOVÁ SADA

Chcete-li využívat čistý E85 bioethanol, vozy s tradičními benzínovými motory musí být upraveny. Specifické chemické vlastnosti E85 znamenjí, že vůz potřebuje dodávku paliva ve větší míře, než při provozu naklasický benzin. Při instalaci mezi vstřikovače ventilů a řídící jednotkou, je vsazen pomocný elektronický systém,krerý zpracovává signály z palubního počítače a udržuje vstřikovače déle otevřeny.Tímto je zajištěn odpovídající tok paliva E85  a umožňuje bezchybný provoz ve všech hodnotách otáček motoru.

 Studené starty jsou zásadním faktorem pro provoz na E85. Alkoholová forma se  vysráží při nízkých teplotách (potenciálně pod 13 stupňů Celsia,), takže je obtížné nebo dokonce nemožné nastartovat auto. Pro dokonalé spalování E85, ve všech ročních obdobích, je nutná úprava délky vstřiku studeného motoru. Konversní kit obsahuje teplotní čidlo, které lze upevnit na blok motoru nebo topné potrubí. Systém zpracovává signál z čidla a používá komplexní algoritmus , aby umožnil perfektní starty i při teplotách -30 stupňů Celsia. Během studeného startu je dodáváno větší množství paliva,  přibližně o 25-30% více.Přesné nastavení se provádí přez komunikační port v příslušném programu na počítači.Konversní kit nezasahuje do instalační části řídícího systému,nemění ovládání motoru,ani nijak nezasahuje do výrobního nastavení .Lze jej kdykoli z vozu demontovat bez jakýchkoli následků.(například při prodeji vozidla a následné montáži na nový vůz)

OGMyODQyN