AUTO NA ETHANOL - PŘESTAVBY VOZIDEL NA PALIVO E85

Mají-li auta s motorem na tradiční benzín využívat čistý bioethanol E85, musí být upravena. Specifické chemické vlastnosti paliva E85 způsobují, že oproti normálnímu benzínu potřebuje vůz tohoto paliva asi o 25% více. Když je přídavná řídící jednotka   nainstalována mezi vstřikovací trysky a palubní počítač, zpracovává signály tohoto počítače a udržuje vstřikovače otevřené déle, čímž zajistí odpovídající přítok paliva E85. V nízkých teplotách (obvykle nižší než 13 stupňů Celsia) se alkohol sráží, a to ztěžuje nebo dokonce úplně znemožňuje nastartovat auto. Pro pohodlnou jízdu na palivo E85 ve všech ročních obdobích je proto nutná přídavná řídící jednotka s vhodnými parametry pro studený start,která pracuje s teplotou regulovaným, plně automatickým systémem pro studený start, čímž umožňuje nastartovat auto stejně pohodlně v létě i v zimě.Přídavná jednotka  pro benzín/palivo E85 je naprogramována pomocí externího počítače s aplikací


Jak obecná nastavení, tak všechny parametry související se studeným startem se dají upravovat, což umožňuje, aby byla jednotka nastavena přesně na to konkrétní auto, ve kterém je namontovaná. Automobily vybavené jednotkou ATS mohou do své palivové nádrže kdykoli a bez ohledu na momentální stav nádrže tankovat jak benzín, tak palivo E85. Automatický systém detekce paliva napojený na lambda-sondu v současné době není bezpečným řešením kvůli významnému zpoždění ! Z tohoto důvodu využívá systém manuální přepínač nastavení odpovídajícího režimu pro použité palivo. Aby auto nejelo několik kilometrů ve špatném režimu palivové směsi, po natankování může řidič zvolit, zda chce použít jako palivo benzín nebo ethanol.

 

Přechodem na E85 dochází k výrazně nižším nákladům na provoz vašeho vozidla. Proto doporučujeme instalaci vzduchového filtru s větším průtokem vzduchu např. KW, GREEN a dále pro lepší spalování směsi využití zapalovacích svíček BOSCH platin LPG. Jedná se o investici na dlouhou dobu, cca. 80 – 100 000 km. Není však podmínkou

 

Instalovaná pomocná řídící jednotka poskytuje úplnou flexibilitu a v režimu jízdy na benzín nemá žádný efekt na
původní systém. Jinými slovy, při vypnutí muže být auto poháněno benzínem bez jakýchkoliv nežádoucích účinků.

 

 

 


» Svařování plastů

Svařování plastů auto - moto - opravy.Víte, že hodně polámaných plastových dílů, které stojí nemalé peníze, se dá opravit? Nemusíte hned pracně shánět nový drahý díl, svařování autoplastů je to pravé řešení pro Vás. Vyřešíte problém s prasklým plastem u Vašeho auta, a ještě ušetříte za nákup dílu nového. Odborně provedená oprava plastů navrátí poškozenému dílu své původní vlastnosti a poškození není patrné.

Poskytujeme kompletní servis v oboru svařování autoplastů, plastů, motoplastů, oprav motorových vozidel. Expresní opravy vozidel. Tuningové úpravy vozidel i motocyklů. Běžně svařujeme jakékoliv auto-moto díly, které jsou vyrobeny ze svařitelných autoplastů. Opravíme běžné autoplasty za zlomek pořizovací ceny nového plastového dílu:

 • svařování autoplastů
 • opravy plastů
 • opravy plastových nárazníků
 • renovace zašlých autoplastů

Jsme schopni opravovat veškeré druhy plastu a většinu i zdánlivě nevratných poškození. Zdeformované a chybějící kusy dílů vymodelujeme do původních tvarů. U svařování autoplastů je nutné dodržet správnou technologii svařování. To vyžaduje určité znalosti o plastech a zkušenosti se svářecí technikou, proto je vždy dobré, obrátit se na odborníky. Jedině tak bude zaručen opravdu kvalitní výsledek. Kvalitní svařování autoplastů lze pak docílit se zkušeným a vyškoleným personálem.

Odborné svařování autoplastů je rychlé a kvalitní

Věřte, že svařování autoplastů je nejlevnější varianta při opravě Vašeho vozu! Vyjde Vás levněji, než koupě nového nebo použitého dílu z vrakoviště. A přitom si po svařování zachová pevnost a plnou funkčnost. Samozřejmě je vše závislé na míře poškození dílu a druhu plastu.

Svařování autoplastů provádíme i na počkání nebo do jednoho dne, záleží na rozsahu poškození.

Svařujeme běžné plasty:

 • nárazníky, blatníky
 • světla, zrcátka
 • spoilery
 • mřížky, kliky
 • chladiče, filtry
 • motorové plasty

A samozřejmě další svařitelné plasty. S opravou nebudete mít vůbec žádné starosti, v rámci služby svařování autoplastů se kompletně postaráme o Váš vůz od převzetí, demontáže, opravy až k jeho vrácení.

Svařování autoplastů pro Benešov u Prahy

Opravy svařováním autoplastů

Opravy nárazníků
Plastové nárazníky na moderních autech jsou vyrobeny z plastů různých složení a vlastností. Je potřeba při svařování plastu znát určitý technologický postup a správné použití materiálů, které musí být stejného složení, ze kterého je nárazník vyroben. Tak docílíme, u poškozeného nárazníku svařením autoplastu v místě praskliny, tuhosti a pevného sváru.

Opravy světel
Poškrábe-li se Vám světlo z plastu, je možná jeho oprava. Lepením nebo svařováním autoplastů lze opravit ulomený držák světla. Úchyt světlometu opravíme také, je-li rozlomen na více částí.

A další opravy a svařování autoplastů pro:

 • všechny značky osobních, užitkových i nákladních vozů
 • kamiony - nárazníky, schůdky, střešní spoilery, zrcátka, světla, atd.
 • motocykly všech značek - blatníky, světla, zrcátka, úchyty, kapotáže atd.
 • svaříme a opravíme vše co je z plastu

Svařování autoplastů provádíme pro město Benešov, ale zakázky přijímáme z celého Středočeského kraje.

Kolik svařování autoplastů stojí?

Ceny za svařování autoplastů se odvíjí od míry poškození dílu, druhu plastu a rozsahu opravy. Máte-li poškozený díl a přejete si znát cenu opravy, stačí nám zavolat nebo poslat fotografii a my Vám obratem pošleme cenovou nabídku - určíme pravděpodobný rozsah a dobu opravy.

Obraťte se také na nás, pokud si nejste jisti, zda půjde Váš poškozený díl z plastu (světlo, zrcátko či jiný plastový díl) opravit, zašlete foto na filip.leos@seznam.cz. Obratem Vám odpovíme.

Svařování autoplastů Vás vyjde levněji, pokud k nám spolu s poškozeným dílem přivezete i další zbylé prasklé kusy.

Opravy plastů, svařování autoplastů, renovace plastů profesionální svářecí technikou

Na svařování autoplastů a opravy plastů používáme pouze profesionální svařovací techniku, která navrátí poškozenému dílu jeho původní vlastnosti, jako je trvanlivost a pružnost. Jsme schopni extrémně namáhané části vyztužit a zpevnit.

A jak svařování autoplastů probíhá:

 • poškozenému plastu navrátíme pomocí horkovzdušného fénu jeho původní tvar
 • svařování se provádí pomocí horkovzdušné svářečky s přídavným materiálem, dle konkrétního druhu plastu
 • postižené místo přebrousíme a vyfrézujeme
 • prasklinu po celé délce svaříme
 • nakonec provedeme kontrolu kvality sváření a začistíme místo pro lakování

V rámci služby svařování autoplastů Vám také nabízíme možnost sjednání práce autolakovny po opravě.Svařováni plastu nárazník

Svařováni plastu filtr

Svařování plastu držák

Svařování autoplastů Benešov – svařování a opravy plastů na počkání nebo do 24 hodin

YTljNWI5N