AUTO NA ETHANOL - PŘESTAVBY VOZIDEL NA PALIVO E85

Mají-li auta s motorem na tradiční benzín využívat čistý bioethanol E85, musí být upravena. Specifické chemické vlastnosti paliva E85 způsobují, že oproti normálnímu benzínu potřebuje vůz tohoto paliva asi o 25% více. Když je přídavná řídící jednotka   nainstalována mezi vstřikovací trysky a palubní počítač, zpracovává signály tohoto počítače a udržuje vstřikovače otevřené déle, čímž zajistí odpovídající přítok paliva E85. V nízkých teplotách (obvykle nižší než 13 stupňů Celsia) se alkohol sráží, a to ztěžuje nebo dokonce úplně znemožňuje nastartovat auto. Pro pohodlnou jízdu na palivo E85 ve všech ročních obdobích je proto nutná přídavná řídící jednotka s vhodnými parametry pro studený start,která pracuje s teplotou regulovaným, plně automatickým systémem pro studený start, čímž umožňuje nastartovat auto stejně pohodlně v létě i v zimě.Přídavná jednotka  pro benzín/palivo E85 je naprogramována pomocí externího počítače s aplikací


Jak obecná nastavení, tak všechny parametry související se studeným startem se dají upravovat, což umožňuje, aby byla jednotka nastavena přesně na to konkrétní auto, ve kterém je namontovaná. Automobily vybavené jednotkou ATS mohou do své palivové nádrže kdykoli a bez ohledu na momentální stav nádrže tankovat jak benzín, tak palivo E85. Automatický systém detekce paliva napojený na lambda-sondu v současné době není bezpečným řešením kvůli významnému zpoždění ! Z tohoto důvodu využívá systém manuální přepínač nastavení odpovídajícího režimu pro použité palivo. Aby auto nejelo několik kilometrů ve špatném režimu palivové směsi, po natankování může řidič zvolit, zda chce použít jako palivo benzín nebo ethanol.

 

Přechodem na E85 dochází k výrazně nižším nákladům na provoz vašeho vozidla. Proto doporučujeme instalaci vzduchového filtru s větším průtokem vzduchu např. KW, GREEN a dále pro lepší spalování směsi využití zapalovacích svíček BOSCH platin LPG. Jedná se o investici na dlouhou dobu, cca. 80 – 100 000 km. Není však podmínkou

 

Instalovaná pomocná řídící jednotka poskytuje úplnou flexibilitu a v režimu jízdy na benzín nemá žádný efekt na
původní systém. Jinými slovy, při vypnutí muže být auto poháněno benzínem bez jakýchkoliv nežádoucích účinků.

 

 

 


» Diagnostika

Diagnostika vozidel

Důležitou součástí každé správné úpravy zvýšení výkonu (chiptuningu) by vždy měla být velmi podrobná diagnostika všech komponentů ovlivňujících chod a správnou funkci motoru. Proto tuto diagnostiku provádíme vždy jak před, tak i po každé námi prováděné úpravě. Využíváme celou řadu jak originálních tak multiznačkových diagnostických rozhraní tak, abychom odhalili případné závady a nedostatky ovlivňující výkon vozidla. Na základě tohoto výsledku jsme následně schopni doporučit případnou opravu nebo výměnu vadného dílu, aby byl vždy zajištěn maximální bezpečný výkon motoru.

Vzhledem k tomu, že si na důkladné diagnostice zakládáme, investujeme nemalé prostředky do vybavení a udržujeme ho na co možná nejvyšší úrovni. Naše diagnostiky jsou na stejné úrovni jako diagnostiky samostatných prodejců vozidel. Většina námi používaných diagnostik je originální, jsou neustále aktualizovány a jejich počet stále rozšiřujeme. I díky tomu můžeme nabídnout následný značkový chiptuning na té nejvyšší úrovni.

Originální diagnostiky

Jsme vybaveni celou řadu originálních diagnostik, které efektivně využíváme k načítání dat nejen z řídící jendnotky motoru, ale i ze všech ostatních dostupných řídících jednotek ve vozidle jako např. řídící jednotky ABS a ESP, airbagů, imobilizéru, centrální elektroniky a dalších. Počet těchto origináních diagnostik neustále rozšiřujeme. Pro koncern značky Volkswagen do kterého patří kromě zmíněného VW i Audi, Seat a Škoda využíváme diagnostiku VAS. Pro vozy Citroen a Peugeot koncernu PSA diagnostiku Planet a Lexia. Další značky kde využíváme originální diagnostiky jsou vozy Ford, Land Rover, Jaguar, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Renault, Subaru a Volvo.

Multiznačkové diagnostiky

Pokud nemáme k dispozici originální diagnostiku konkrétní značky je možné jako alternativu použít některou z multiznačkových diagnostik z nichž používáme např. Nano Diag od  firmy Texa , popř. VAG-COM. Díky těmto výborným diagnostikám jsme schopni spolehlivě pracovat s vozidly všech běžných evropských značek, jako jsou například Alfa Romeo, BMW, Fiat, Lancia, Mercedes, Opel a mnoho dalších.

MjBhMzZ